Neobične sudbine

Kada je u Rusiji počeo rat, spakovala sam se za jedan dan i došla u Srbiju: Ovo je životna priča lepe Ruskinje Marine!

Foto: Tik Tok Printscreen/marina_in_serbia
Marina je naučila da priča srpski, našla je posao, a i udala se za našeg čoveka.

Marina je Ruskinja koja se doselila u Srbiju kada je počeo rat u Ukrajini. Od tada ona je naučila da priča srpski, našla je posao, a i udala se za našeg čoveka. 

Ona na Tiktoku ispričala kako se selidbom u Srbiju njen život promenio iz korena.

Foto: Tik Tok Printscreen/marina_in_serbia

- Kada je u Rusiji počeo rat, spakovala sam se za jedan dan i došla u Srbiju. Prvo vreme sam bila turista i morala sam da svakih 30 dana izlazim iz zemlje, a posle korak po korak počela da stvarim novi život, iznajmila sam stan, našla sam posao i jednog dana sam došla kod najboljog fizioterapeutu u Srbiji, koji je postao kasnije i moj muž - ispričala je ona u snimku koji je objavila na Tiktok nalogu "marina_in_serbia".

Na društvenim mrežama ona često priča o životu u Srbiji. 


U jednom od simaka ona je ispričala da je u Beograd prvi put došla 2010. godine u okviru učeničke razmene. Tu je bila jedno kraće vreme, a onda se ponovo vratila 2022. Od tada grad se dosta promenio.

- Beograd je veliki grad. Predstavlja eklektiku različitih kultura. Došla sam iz malog mesta i ta razlika je bila primetna - priča ona.

Foto: Beograd.rs

Dodaje da je u Beogradu, naravno, primetan i taj pravoslavni i tradicionalan duh.

- Beograd ima lepo i sunčano vreme gotovo 365 dana u godini - priča.

Međutim, možda najveća razlika je što je 2010. u Beogradu, za godinu dana, upoznala samo pet rusa.

- Sada, u 2025. to izgleda skoro nerealno! - kaže ona, aludirajući naravno na činjenicu da je u Srbiju od izbijanja konflikta došao veliki broj ljudi iz Rusije.